ABC o froté

Walkfroté je froté, kde se používá prostá smyčka stejně jako jednoduchá příze. Froté je velmi kypré a měkké. Technologií Walk je dosaženo speciální ošetření froté v mokrém procesu. Walkfroté se vyznačuje sametovým povrchem a výbornou absorbční schopností.

Zwirnfroté se vztahuje ke kvalitě smyček. Zwirn tkanina je vyrobena z kroucených přízí co v důsledku způsobí poněkud pevnější pocit při uchopení tkaniny a vyznačuje se robustnějším charakterem a to i na pohled.

Velur se skládá z jednoduché příze a / nebo z kroucených kroucených přízí, kde pomocí složitého procesu v přední části smyček je proveden stříh smyčky. Tím se dodá materiálu zvláště sametový vzhled a příjemný pocit. Látka charakteru froté získá tak vysokou absorpční schopnost a mimořádně sametový povrch.

Wirkfroté není tkané, ale vyrábí na pletacích rámech. Závěs je vyroben z čisté bavlny a vyznačuje se tím, že vlákna nemohou být vytažena. Pro technologii Wirk je nezbytně nutný obsah polyesteru asi 6-12% na rubu tkaniny.

Měkká plyšová vlákna, která jsou vyrobena z polyesteru ve finále dokončovacích procesů. Vlákna jsou vyrobená z polyesterové textilie mající standardní délku asi 40 až 55 kilometrů a prodloužení je až o 15 - 25%, proto jsou elasticky vrásnitá a rezistentní. Dobře odolávají chemickým, klimatickým a světelným vlivům. Vyznačují se vyšším stupněm akumulovaného tepla než běžné oblečení

Hydrophil úprava zaručuje schopnost materiálu absorbovat relativně více vlhkosti než běžné froté. Dokončovací proces Hydrophil, který se používá u vysoce kvalitních vláken také zintenzivní barvy, savost a zlepší hygienické vlastnosti.

Turbang® patentovaná dokončovací technologie pro vysoce kvalitní příze, ve které pomocí speciálního postupu "čechrání" před omyváním, vzniká zvlášť nadýchané a objemné froté.

Doporučujeme nepoužívat prací prášek s optickým zjasňovačem pro barvené ručníky. Prosím také věnujte pozornost příručkám praček, jelikož každý výrobce má své specifické symboly. Rovněž věnujte pozornost našim etiketám na froté textíliích.

Při výběru barev je zvláště důležitý účel budoucího použití výrobku. Pokud chcete froté ve světlých zářivých barvách, potom jsou nejlépe vhodné Reaktivní barvy. Toto barvení se používá zejména tam, kde je froté i jako propagační nástroj a vyjadřuje pocit luxusu. nebo v rodinných domech. Pro komerční použití doporučujeme Neutrální bělení bez optických zjasňovačů. Naše špičková techologie barvení zaručuje dlouhodobě optimální vlastnosti pokud jde jak o barvu tak o potlačení efektu vyblednutí při praní a ve styku s potem.

* s DPH, plus dopravné